KETEBE Hat Sanatı, Ünlü Hattatlar, Hat Sanatkârları ve Eserleri
KETEBE Hat Sanatı, Ünlü Hattatlar, Hat Sanatkârları ve Eserleri

Hasan Çelebi ve Dört Kıtadan Talebeleri Uluslararası Hat Sergisi

Düzenleyen : Beyoğlu Belediyesi
Ne Zaman? 09.08.2010 - 22.08.2010

Açıklama

2010 Avrupa Kültür Baskenti Çalismalari kapsaminda ‘'Hasan Çelebi ve Dört Kitadan Talebeleri Uluslararasi Hat Sergisi' bugün 19.00'da Beyoglu Sanat Galerisi' nde Beyoglu Belediye Baskaninin katilmiyla Üstad Hasan Çelebi ve Dünyanin dört bir yanindan gelen ögrencileri, sanatkârlar ve sanatseverlerin katilimiyla açildi.

Sergide ayrica Prof.Ugur Derman ve Prof. Dr. Çiçek Derman Hocalarimizda bulunmaktaydi. Üstadlarimiz ve günümüz hocalarimizin bir arada bulundugu bu essiz açilista sergilenen eserlerde ziyaretçilere bulunmaz bir görsel bir sölen sunmaktaydi.

Hattat Hasan Çelebi; ömründen 46 yilini sanat ve hüsn-i hatta adamis... Bu zaman zarfinda 4 kitada 20 ülkeden 59 talebe yetistirmistir. Talebelerinin birçogununda hazir bulundugu sergi 22 Agustos'a kadar açik kalarak sanatseverlerin gönüllerinde edindikleri yeri daha da pekistirecektir.

20 ülkeden 57 hattatin eserleriyle katildiklari sergide yer alan sanatçilar:

Türkiye: Hasan Çelebi, Berat Gülen, Davut Bektas, Ayten Tiryaki, Efdaluddin Kiliç, Ferhat Kurlu, Ahmet Kutluhan, Bilal Sezer, Halil Ibrahim Alperen, Hamit Soyyigit, Hilal Kazan, Ilhan Özkeçeci, Muhsin Demirel, Abdullah Gün, Mümtaz Seçkin Durdu, Muhammed Mag, Nalan Kutsal, Nurullah Özdem, Deniz Bektas, Ömer Faruk Özogul, Betül Utku, Fatma Ülker, Ömer Sen, Sare Çizmecioglu, Ahmet Bursali, Ahmet Koçak, Zeynep Hacer Sevsevil, Tevfik Kalp, Halil Özsoy, Aysen Uzun

Muhammed Zekeriya - ABD, Ayman Hassan - Suriye, Jassem Salih - Kuveyt, Soraya Syed Sanders - Ingiltere, Nuria Garcia Masip - Ispanya, Fatima Saeed Bakkali - Dubai, Edhem Fadil Caferi - Suriye, Enes Huri - Suriye, Abdunnasir B. Mustafa Bi’san Al-Bedrani - Suudi Arabistan, Kazim Haci Mejliç - Bosna Hersek, Said Ramil Abuzerov - Rusya, Ahlam Hazini - SuriyeFotoğraflar

Sanatkârlar