KETEBE Hat Sanatı, Ünlü Hattatlar, Hat Sanatkârları ve Eserleri
KETEBE Hat Sanatı, Ünlü Hattatlar, Hat Sanatkârları ve Eserleri

Geleceğin Ustaları Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması 4 مسابقة أساتذة المستقبل الرابعة للفنون التقليدية

Düzenleyen : Zeytinburnu Belediyesi, Albayrak Holding
Ne Zaman? 01.12.2016 - 04.02.2017
Nerede? İstanbul ,TR Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi

Açıklama

Gelecegin Ustalari Geleneksel Sanatlar Tasarim Yarismasi üzerine…

Gelenegimizde saglam bir yeri olan klasik sanatlarimizda son yillarda büyük bir gelisme yasandigi muhakkaktir. Hüsn-i Hat, Tezhip, Minyatür, Ebru, Cild, Kat’i, Kalem Isi ve Çini bizim gelenekten tevârüs ettigimiz sanatlarimiz…

Son yillarda görülen gelismenin devam ettirilmesi, bu sanatlarin gelenekten gelen saglam temellerin üzerine yükselmesi süphesiz bu sanatlarin desteklenmesi ile mümkündür. Sanat ögretiminde usta - çirak iliskisi çok önemlidir. Sanatin aktarilmasi ve usûl- erkân bu yolla gelecege aktarilir. Bunun kadar önemli olan sanatçiya ve sanat eserine deger vermektir. Bu iki husus birbirini tamamlayan unsurlardir.

Bu anlayisla, kültür, san’ata büyük önem ve deger veren belediyemiz, gelenegimizin bu büyük mîrasina sahip çikmaktadir. Bu baglamda, Kültür merkezindeki kurslarla, yayinlarla ve dört yildir düzenledigimiz yarisma ile geleneksel sanatlarimiza destek vermektedir.

Bu yil “Gelecegin Ustalari Geleneksel Sanatlar Tasarim Yarismasi” nin 4. sünü düzenliyoruz. Bütün sanatkârlarimizi eserleriyle bu yarismaya bekliyoruz.

Basari dileklerimle….


Murat Aydin 

Zeytinburnu Belediye Baskani

Fotoğraflar

Ödüller

Sanatkârlar